פרגולה

מהי פרגולה?
פרגולות עץ נהיו פופולאריות יותר בשנים האחרונות במידה משמעותית. פרגולות הינן תוספת שימושית ודקורטיבית לדירה ולבית. הן מאפשרות ישיבה מהנה מחוץ לבית בימים גשומים, כמו גם בימי שמש חמים. פרגולות נבנות באמצעות שלושה או יותר עמודי תמיכה. בין עמודים אלו ממוקמים קורות המעניקות צל, אשר שובר את אור השמש החזק. סוג העץ ממנו הפרגולה עשויה לרוב ישתלב בסגנון הסביבתי של העסק או הבית, וישווה לו מראה יוקרתי וטבעי. ניתן לבנות פרגולות במגוון גבהים.
לפני שבוחרים סוג עץ, כדאי להתייעץ עם המוכרן בחנות העצים. חשוב לבחור בעץ שמשקלו מתאים לפרגולה. בנוסף, העץ צריך להיות עמיד בתנאי מזג אוויר. בחירת העץ תלויה גם בגוון הפרגולה שאתם רוצים בו.


באילו עצים משתמשים?
העצים בהם משתמשים הם עצים נוחים לעבודה אשר עמידים מאוד לנזקי מזג אוויר, מים, לחות וריקבון: עץ גושני מתאים למראה טבעי וחמים והוא מושלם לצימרים. עץ דו שכבתי מיועד לבניית פרגולות אלגנטיות במראה יוקרתי. עץ רב שכבתי מושלם עבור פרגולות בעלות צורות מעוגלות. יש לקחת בחשבון כי העץ הרב שכבתי יקר יותר מעצים אחרים.

פרגולה פתוחה או סגורה?
פרגולות עץ לגינה הן תוספת נהדרת לכל מרפסת או גינה ויכולות לשפר לנו את החוויה של ישיבה במרפסת ולשדרג אותה. פרגולות למרפסת שמש יכולות לבוא גם בצורה פתוחה וגם בצורה סגורה. לכל צורה היתרונות שלה, במידה ובחרתם בצורה הסגורה, הרי שהפרגולה זה עתה הפכה את המרפסת שלכם לחדר נוסף.

פרגולות עץ תלויות- ללא עמודי תמיכה
פרגולות תלויות מבוקשות כיום יותר מכל פרגולה עם עמודים. הן חסכוניות בכך שמנצלות פחות שטח בפועל, הן לא פוגעות בריצוף המונח תחתיהן, וכן, הן יפות ומרשימות יותר. פרגולות אלו לרוב יקרות יותר מאחרות, כיוון שהן המסובכות ביותר לתכנון. עם זאת, עקב יתרונותיהן, רבים מעדיפים אותן. פרגולות עץ תלויות אינן מתאימות לכל מקום, כיוון שמחברים אותם לקיר הבית על ידי כבל ברזל.
ניתן אף לחבר פרגולות עץ תלויות באמצעות מוט ברזל. שני החיבורים עמידים בפני טלטלות שונות ורוחות חזקות. עם זאת, כבל ברזל נמצא כפחות יעיל עבור פרגולות תלויות, כיוון שכושל במצבים קיצוניים כגון רוחות וסערות קוטביות המערערות בין רגע את יציבותו. מוט הברזל, לעומתו, פחות גמיש ויותר חזק, ולכן רבים מעדיפים אותו בקיבוע פרגולה תלויה.
לפרגולות תלויות דרוש תכנון מורכב, והתמקצעות הנדסאית. בבחירת הזרועות לפרגולות התלויות, יש לזכור שיש השפעה משמעותית לזרוע על יציבות ועמידות הפרגולה. כמו כן, דרוש עיון ודיוק רב בבדיקת עומסים, כיוון שהפרגולות מחוברות לקיר.

פרגולות לגינה
פרגולה נחשבת כאלמנט המקנה עיצוב מיוחד לגינה. כיום, בניית פרגולות הינו דבר שבשגרה, זהו אלמנט פופולארי בהליך שדרוג מראה הגינה או המרפסת. הפרגולה משמשת להגנה בפני הגשם בימות החורף והצללה בפני השמש הקופחת בקיץ.
לפרגולה בגינה יתרונות רבים. תחשבו על זה כך: פרגולות לגינה יכולות לשנות את כל מהלך החיים שלכם. במקום שתשבו כל היום סגורים בבית או במשרד, תוכלו לבלות כל דקה פנויה מזמנכם בגינה- לנשום אוויר צח, ליהנות מהבריזה ופשוט לנוח. מהר מאוד תהפוך הפרגולה למקום מפגש עבור כל בני הבית. בפינת הזולה שתציבו בתוכה יוכלו הילדים לשחק, המבוגרים יתעדכנו בחדשות דרך המחשב הנייד והחברים ירגישו בנוח לקפוץ לביקור וליהנות מהקפה שתגישו להם.
יחד עם זאת, על מנת ליהנות מהפונקציות השונות שהפרגולה מאפשרת, יש צורך ליצור משטח כלשהו מתחת לפרגולה, אשר ישמש אותנו ליהנות ממנה. שהרי הפרגולה מגנה גם על כל הנמצא תחתיה. רהיטי הגן וכל שאר החפצים הנמצאים בגן מוגנים יחסית היטב מהגשמים. מוצרי מתכת כגון מכסחת דשא או מנגלים לא יחלידו, חפצים לא יאבדו את צבעם או ידהו מחשיפה לשמש, ובכלליות כל הנמצא בגינה יהיה מוגן מלכלוך ציפורים ומאבק.
פרגולה בגינה מהווה יתרון גם במישור האסתטי: הפרגולה משדרגת את חזות הבית ומעניקה לגינה מראה מזמין וחמים. ניתן לעצב את הפרגולה על פי טעמו האישי של כל לקוח.
ההתקנה של הפרגולה לגינה פשוטה וכל אחד יכול להרשות לעצמו ליהנות מהמוצר במהירות ובקלות. גם לבעלי מרפסות יש את האפשרות להתקין פרגולה במרפסת שתספק הגנה מהגשם והשמש בכל עונות השנה.
טרם התחלת בניית הפרגולה, חשוב לבחון מהם החומרים מהם אנו מעוניינים ליצור את הפרגולה, כדי שזו, תהיה עמידה ולא תתבלה במהירות לאורך הזמן. וכמובן שתשמש בהתאם ליעוד שלה.

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם: